A web vagy internet működését ma már nagyjából mindenki tudja, legalábbis felhasználói szinten. Nincs is nagyon egyszerűbb a világon. Beírok egy internet címet, majd a böngésző megjelenít nekem egy weboldalt, képet vagy cicás videót. Ha csak ennyi lenne, akkor itt ez a blog cikk be is fejeződhetne. De lássuk webfejlesztőként, hogy is néz ki ez a folyamat és miért is fontos ez.
A modern szoftverfejlesztés elengedhetetlen eszközei a keretrendszerek, melyek megkönnyítik és felgyorsítják a fejlesztési folyamatokat. Mégis sok félreértés és tévhit övezi őket. Ebben a cikkben megtudhatod mik azok a keretrendszerek, és tíz gyakori tévhitet oszlatok el velük kapcsolatban.
Alapjában véve kétféle ember van: van, aki képes és tud magától tanulni (autodidakta módon), és van, aki képes és tud magától tanulni, de szükséges számára az iránymutatás (tanítani kell). Általában a két típusú ember között a különbség annyi, hogy az egyik már sokkal több tudással rendelkezik, így újabb tudás megtanulása könnyebb számára, esetleg adott témákat jobban átlát, és könnyebben magába szippantja. A programozást, és mondjuk azon belül a webfejlesztést megtanulni nem ördögtől való. De nem árt, ha szem előtt tartunk néhány szempontot, ha magunktól szeretnénk megtanulni programozni.
A frontend programozás nem csupán arról szól, hogy weboldalakat készítünk, hanem számos más izgalmas és változatos területen is hasznosíthatjuk tudásunkat. Az alábbiakban részletesen megnézzük, hogy milyen alkalmazási lehetőségek várnak ránk a frontend fejlesztés világában.
A JavaScript az egyik legnépszerűbb és legsokoldalúbb programozási nyelv a világon. A webfejlesztés egyik alapköve a HTML és CSS mellett, amely lehetővé teszi a dinamikus és interaktív weboldalak létrehozását, adatok küldését és fogadását a böngészőben, felsorolni is nehéz mi mindent elvégez. A nyelvet először 1995-ben alkották meg (igen több mint 28 éve), és azóta folyamatosan fejlődött évről-évre, hogy lépést tartson az internet és a technológia gyorsan változó világával. Manapság szinte minden modern weboldal és webalkalmazás használ valamilyen formában JavaScript-et.
A frontend fejlesztés a weboldalak és webes alkalmazások, elsősorban, kliensoldali fejlesztésére összpontosít. A UI (felhasználói felület) és UX (felhasználói élmény) kulcsfontosságú elemei a frontend fejlesztésnek, és nagymértékben befolyásolják a weboldal vagy alkalmazás működését, sikerét, hasznosságát.
Üdvözöllek a Frontender.hu weboldal